Proč je člověk veganem?

( Hlasujte!)
Loading...Loading...

Veganství je velmi populární styl života, který se vyznačuje hlavně odmítáním přijímání potravy živočišného původu. Jaké jsou důvody pro to být veganem?

Vegan je opravdu životní styl, který by měl člověk žít nejlépe napořád, když se do něj jednou ponoří. Jinak ztrácí význam, podobně jako jiné změny životního stylu – kouření, pohyb nebo vynechání sladkostí.

Pro někoho je hlavním důvodem pro to být veganem morálka. Za masem vidí utrpení zvířat, která musela padnout pro potěchu člověka. Vidí klece plné kuřat, které pak lidé jedí. Proces odebírání vajec či mléka je pro ně něco škodlivého pro zvířata. Někteří tvrdí, že tím zvířata trpí.

Druhým důvodem může být pro to stát se veganem. Zkouška něčeho nového. Přestala ho bavit masírka médii a reklam podporující zpracované potraviny či masné výrobky. Chtěli vyzkoušet zda se jim zlepší život po odepření si masa z jídelníčku. Vegani se chlubí větší energii i lepším celkovým zdravím než lidé na běžné stravě. I to může být důvod pro veganství.

Posledním důvodem může být i touha po něčem jiném nebo i finanční stránka. Obecně maso je jedna z nejdražších komodit na jídlo. Veganská strava je obecně velmi levná a může být bohata na proteiny, tedy pokoření hlavního mýtu o veganství, že nebudou mít bílkoviny. Veganství je také o silném vztahu mezi člověkem a přírodou.

Mezi vegany se neobjevují civilizační choroby. Málokterý vegan trpí nadváhou, rakovinou tlustého střeva nebo zvýšeným cholesterolem. Jejich strava je pestrá, i když se to nemusí na první pohled zdát.

Co jedí vegani?

Vše kromě jídla živočišného původu. Vynechte tedy maso, masné výrobky, vejce, mléko a mléčné výrobky a získáte seznam surovin, které vegani jedí.

Máte zkušenosti s veganstvím?

SdíletShare on Facebook4Tweet about this on Twitter0Share on Google+0Pin on Pinterest0

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *