Jak zhubnout přes břicho

1 Hvězdička2 Hvězdičky3 Hvězdičky4 Hvězdičky5 Hvězdiček (3 hlasů, průměr: 5,00 z 5) - Hlasujte!
Loading...Loading...

Zbavit se špeků na břiše je snem mnoha lidí. Nevzhledné tukové zásoby se v těchto partiích hlavně u žen objeví poměrně snadno, zbavit se jich je ale o poznání obtížnější. Tak se stává, že když už lidé prohrávají svůj boj s vystouplým břichem, mají tendence zkoušet i sofistikovaně se tvářící technická „udělátka“ či drastické diety, ovšem většinou s ne příliš dobrými a trvalými výsledky. Které metody ale jsou doopravdy účinné? A jak zhubnout přes břicho jednou pro vždy?

Trocha teorie aneb obecné rady, jak zhubnout přes břicho

Teorie o tom, jak zhubnout přes břicho, je vlastně celkem jednoduchá. Jde totiž jen o to změnit jídelníček tak, aby zahrnoval zdravou stravu a zařadit do svého každodenního programu nějaký ten pohyb. A naopak není na škodu vyhnout se rádoby osvědčeným receptům, jako jsou elektrické myostimulátory, vibrační pásy, drastické diety nebo zázračné doplňky stravy. V počátku jakéhokoli hubnutí je třeba si totiž uvědomit, že bez vaší vlastní vůle a vložené energie to nepůjde, a že nic a nikdo na světě za vás hubnout nebude.

Běžte si zaběhat

Jednou z nejdůležitějších položek ve vašem novém hubnoucím programu je aktivní pohyb. Ne, opravdu nestačí jen jednou dvakrát do měsíce jít hopsat do tělocvičny, ani to, že každý den pravidelně dobíháte autobus. Pro hubnutí je nejlepší takzvané kardiovaskulární cvičení, při kterém tělo nejúčinněji spaluje tuky. Sem patří hlavně běhání, rychlá chůze, plavání či jízda na kole. U těchto sportů je ale nutné dát si pozor na to, aby vaše tepová frekvence nepřesahovala cca polovinu maximální tepové frekvence. Výpočet maximální tepovky pro konkrétního jedince sice je složitý, ale pro aspoň hrubou představu vám může sloužit třeba tento vzorec:

maximální tepová frekvence = 220 – váš věk

A nebo si můžete na běhání pořídit nějaký sporttester, který bude tepovovou frekvenci hlídat za vás. Některé umí hlasitě protestovat ve chvíli, kdy to s tepovou frekvencí přeženete. Toto hlídání tepovky je důležité hlavně kvůli tomu, aby tělo spalovalo opravdu tuky. Pokud totiž její hodnota překročí cca 60 procent svého maxima, dostane se tělo z tzv. aerobní do anaerobní fáze a začne si energii místo z tuků brát hlavně z cukrů a ze svalů. A to při hubnutí samozřejmě nechceme. V praxi jde tedy hlavně o to, abyste to nepřeháněli s rychlostí, respektive abyste se při běhu/chůzi/na kole nezadýchávali a na konci jste se přivedli spíše do stavu lehkého, příjemného vyčerpání místo úplného pocení krve. Pokud tedy nejste při běhu schopni povídat si s kolegou spoluběžcem nebo aspoň sami se sebou, zpomalte.

Doplňkový pohyb k aerobnímu cvičení

Ať už se rozhodnete pro jakékoli aerobní cvičení, není na škodu doplňovat ho dalším pohybem, abyste předešli zkracování svalů. Volte taková cvičení, kterými budete svaly jednak protahovat, jednak posilovat. Výborná je kupříkladu jóga, pilates a další druhy cvičení. Je ale třeba zmínit, že jakákoli silová cvičení, jako vzpírání, posilování či box nemají na hubnutí až takový vliv, protože jde právě o ty typy sportu, které si z těla vezmou hlavně cukr. Aerobnímu cvičení se tedy nevyhnete.

Upravte si jídelníček do zdravé formy

Cesta ke štíhlejší postavě ale pouze přes sport většinou nevede a k plochému břichu nestačí se pouze proběhnout. Jak už bylo řečeno, potřebujete ještě něco navíc, a to upravit životosprávu. Tělo by mělo více energie za den vydat, než přijmout, to ale neznamená, že byste měli hladovět. Většinou se uvádí, že byste za den měli sníst pět až šest jídel. Na jedné straně byste se měli dostatečně zasytit, na straně druhé byste se ale rozhodně neměli přecpat.

Váš nový životní styl by měl tedy zahrnovat zdravý jídelníček. To znamená, že byste se měli naučit vynechávat sladkosti a mastná a tučná jídla, a není na škodu rozšířit svůj repertoár jídel o zeleninu a ovoce.

Jak na každodenní jídelníček?

Každodenní jídelníček by se měl řídit známým mustrem, že dopoledne je zasvěceno sladším jídlům, odpoledne pak převládají spíše bílkoviny. K snídani si tedy můžete dopřávat musli s jogurtem a ovocem, kousky celozrnného pečiva se šunkou nebo sýrem. K dopolední svačince se většinou výborně hodí ovoce či lehké, bílé jogurty. Oběd by měl představovat lehčí jídla, jako jsou saláty, ryby nebo krůtí či kuřecí maso. Odpolední svačiny a večeře pak mohou sestávat z tvarohu, vajec, šunky…a k tomu zeleninu. Spoustu zeleniny. Se zeleninou totiž tělu dodáte nejen důležité vitamíny a minerály, ale také porci vlákniny. Za tu se vám váš organismus odmění tím, že nebude trpět na potíže s trávením. Vláknina je navíc skvělým prodlužovačem procesu trávení a vy se tak déle budete cítit nasycení a o to později přijde neodbytný pocit hladu.

Pijte a to opravdu hodně

A nakonec je třeba nezapomínat na vodu. Tedy opravdovou vodu, eventuálně zelený čaj, ne sladké minerálky nebo rádoby džusy z koncentrátu. Lidské tělo je přece jen z velké části tvořeno právě vodou, a když jí nemá dostatek, respektive když pijete nepravidelně, má organismus tendence vodu zadržovat a ukládat. Tím se také dobrovolně děláte širšími. Když ale začnete pravidelně pít, nebude mít organismus potřebu vodu zadržovat a co víc, urychlí se vám metabolismus. A další centimetry budou dole.

Hubnutí břicha je pro vytrvalce

Hubnutí břicha je během na dlouhou trať. Teorie okolo hubnutí je na pohled jednoduchá, převést ji do praxe je ale těžké. Ne proto, že by bylo těžké ji chápat, ale protože mnoha lidem zasahuje do celého systému dosavadního života. Najednou je třeba nakupovat jiné potraviny, více přemýšlet o jídelníčku, najít si čas na sport… a hlavně potřebujete někde sehnat velkou dávku vytrvalosti, abyste byli schopni celou věc dotáhnout do konce. Pokud se ale dokážete přemluvit a namotivovat, nemělo by vám nic stát v cestě. Věříme, že jsem vám v našem článku poradili, jak zhubnout přes břicho a teď už nezbývá než vám popřát silnou vůli a štíhlé výsledky! 😉

SdíletShare on Facebook3Tweet about this on Twitter0Share on Google+1Pin on Pinterest0

Jak zhubnout přes břicho

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *