Jak rychle zhubnout 10 kilo

1 Hvězdička2 Hvězdičky3 Hvězdičky4 Hvězdičky5 Hvězdiček (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5) - Hlasujte!
Loading...Loading...

Zbavit se přebytečných kil co nejrychleji je snem nejspíš každého, kdo se rozhodl začít s hubnutím. Dosáhnout krásné postavy bez nevzhledných tukových zásob, navíc bez obávaného jojo efektu, není úplně snadné, pokud ale dodržíte několik důležitých zásad, mělo by se vám to podařit. Podívejme se, jak rychle zhubnout 10 kilo a pak s chutí do toho!

Zásady zdravého hubnutí

Rozhodnutí zatočit se svými špeky znamená okamžitě přijmout za své několik důležitých zásad. Tyto pak samozřejmě musíte důsledně dodržovat.

  1. Předně je třeba omezit kalorie. Chcete-li hubnout rychle, musíte za den více energie vydat, než přijmout. S tímto pravidlem to ale samozřejmě nepřehánějte, protože přivodit si kolaps přehnaným hladověním by bylo spíše kontraproduktivní. Pomoci si můžete různými kalorickými tabulkami, které vám napoví, kolik kalorií byste přijmout měli a kolik jich přijmete z jídla, které v průběhu dne pozřete.
  2. Jezte jen zdravá, dietní jídla a naopak se vyhněte těm nevhodným. Sem patří hlavně tučná jídla, smažené a pečené pokrmy, uzeniny, sladkosti, výrobky z mouky a alkohol. Naopak si dopřejte spoustu zeleniny a ovoce, v případě ovoce se ale vyvarujte jeho konzumaci na večer.
  3. Hodně pijte. Tělo vodu potřebuje tak jako tak, nicméně diety a sport tuto spotřebu navíc zvyšují, tudíž je logicky třeba tělu zvýšit příjem tekutin. Nezapomínejte mít u sebe vždy alespoň malou láhev s vodou, ovšem vyhněte se slazeným nápojům. Nejlepší je střídat neslazené čaje, minerálky nebo obyčejnou vodu.
  4. Nehladovte. Hladovějící organismus má sklony ke zpomalování metabolismu a k ukládání tukových zásob, což znamená vznik nových špeků. To podle všeho nechcete, takže si naopak dopřávejte aspoň pět zdravých jídel denně, nezapomínejte ani na zmíněný pitný režim.
  5. Hýbejte se. Pravidelné cvičení má vliv na hubnutí, zlepšení kondice a zpevnění postavy. Začít můžete třeba s pravidelným během. Doporučuje se nejprve začít s rychlou chůzí, od které se přes indiánský běh dopracujete až ke klasickému běhu. Běhání je vhodné doplňovat dalším sportem, kterým si svaly protáhnete a posílíte. V každém případě se pak naučte hlídat tepovou frekvenci, která by nikdy neměla přesáhnout 70 procent ze svého maxima. Pokud jste se předchozích řádek lekli a do běhání se vám nechce nebo vám to neumožňuje zdravotní stav, pokuste se alespoň 2 x denně najít čas na cvičení. Raději cvičit 15 minut denně, než vůbec. A když si na trochu pohybu zvyknete, můžete čas strávený hýbáním postupně prodlužovat.
  6. Hlídejte si, co jíte. Můžete jíst sebezdravější potraviny, ale pokud vynecháte některé z důležitých látek, stejně si moc nepomůžete. Využijte různých kalorických tabulek na internetu a hlídejte si, abyste měli dostatek bílkovin, cukrů, tuků, vlákniny, minerálů i vitamínů.
  7. Hlídejte si, kdy jíte. Na jídlo si vždy udělejte čas a soustřeďte se na něj, vychutnávejte si ho. Už žádné „rychlovky“ u otevřené lednice, noční vyjídání kastrolů nebo bezmyšlenkovité pojídání chipsů a sladkých tyčinek u počítače. Rozplánujte si jídelníček a snažte se jíst v přibližně stejnou hodinu, minimálně 5x denně.

Zhubnout 10 kilo a opravdu rychle – jde to?

Výše zmíněné body je dobré udržovat, ať už se snažíte zhubnout nebo jen chcete udržet váhu (v tom případě se ale vyhněte prvnímu bodu). Pokud potřebujete zhubnout opravdu rychle nějakých deset, dvacet kilo, jsou zde různé typy diet postavených většinou na jednostranné stravě.

Zde můžeme zmínit kupříkladu ketonovou dietu. Při té omezíte příjem sacharidů na úplné minimum a přinutíte tak tělo čerpat energii z tukových zásob. Stejně tak si můžeme povídat i o Melounové dietě, Ananasové dietě nebo dietě, kdy jíte jen červenou řepu. Tyto diety slibují zhubnout během jednoho týdne okolo šesti kilogramů, ovšem za tu cenu, že dost nepříjemně zatížíte svůj organismus. Takovýmto dietám by se rozhodně měli vyhnout lidé nemocní a taky těhotné ženy; pro ty ostatní jsou tyto metody vhodné spíše jen ve výjimečných případech.

Jak zhubnout 10 kilo a udržet si štíhlou postavu

Odpovědí na otázku jak zhubnout 10 kilo a základem každého hubnutí zkrátka vždy bude úprava jídelníčku a životního stylu. Vždy je třeba dodržovat zásady zdravého stravování a dopřát tělu pravidelný, přiměřený pohyb. Rady můžete hledat na internetu, odborníky v oboru jsou pak různí výživoví poradci a fitness trenéři. Pomoci si můžete i různými spalovači tuků a doplňky stravy. Většina práce s hubnutím ale bude vždy na vás a na to je třeba při výběru vhodné diety myslet. Pokud se rozhodnete pro některou z opravdu rychlých diet, promyslete si nejdříve, zda je pro vás takováto dieta vhodná a raději to s ní moc nepřehánějte. Ať už se vám ale povede zhubnout jakkoli, nezapomínejte na to, že současná postava vám nemusí vydržet věčně, a proto se nadále držte zdravé stravy a pohybu. Jen tak máte šanci udržet si svou vysněnou postavu dlouhodobě.

SdíletShare on Facebook0Tweet about this on Twitter0Share on Google+0Pin on Pinterest0

Jak rychle zhubnout 10 kilo

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *