Krabičková dieta – proč je populární a jak na domácí krabičkovou dietu

Obrovským fenoménem poslední doby se stala krabičková dieta. V čem spočívá, proč by do ní člověk měl jít a existují lepší alternativy?

Pokud se snažíte zhubnout, museli jste už slyšet o krabičkové dietě. Alespoň na letáčku, reklamě v časopisech nebo třeba v článku na všelijakých webech, včetně těch velkých zpravodajských. Krabičková dieta je cesta k lepší postavě pro lidí, kteří nechtějí vařit a starat se o nákup.

Bezstarostnost krabičkové diety

Hlavní a obrovskou výhodou je, že vy nemusíte myslet na to, co nakoupit do ledničky, jestli si zrovna teď máte dát jablko nebo raději chleba a jestli pomazánka je vhodná pro tuto denní dobu. Starosti s tímto vám odpadají.

Zaplatíte si doručování jídla domů, což je většinou v ceně, a vašim úkolem je vše sníst. Pět krabiček vám chodí každý den. Od snídaně, přes oběd a večeři a samozřejmě svačinky.

Hlavním cílem je vyčistit organismus od „jedů“, omezit příjem tuků a celkově vyvážit poměr veškerých živin.

Jaká je daň pohodlí?

Počítejte s vysokou cenou za tento luxus a určitě to není krokem k štíhlosti pro každého. Ceny se pohybují od 250 po 400 Kč, započítáno i s dopravou. Měsíčně vás krabičkování vyjde na bez mála devět tisíc a to je cena většinou bez neděle, kterou většinou musíte ohlídat sami.

Existuje i další spíše praktičtější negativní dopad. Jak dlouho vydržíte s krabičkama? Určitě to není věc, kterou vydržíte do nekonečna. Navíc jídlo připravené svépomocí je téměř vždy chutnější. Krabičkování může vést i ke ztrátě kuchařského umu a s trochou nadsázky nepoznáte v obchodě už ani papriku od rajčete.

Domácí krabičková dieta – kniha Alena Doležalová

Domácí krabičková dieta je také řešení. Recepty na krabičkovou dietu najdete v knize Aleny Doležalové Domácí krabičková dieta včetně jídelníčků na 10 týdnů.

Úspěch zaručen…

…měl by asi být, ale není to tak vždy. Ani sebelepší krabičková dieta vás neochrání od sladkostí nebo alkoholu, to už je na vás, jestli, když už vkročíte do této nelevné cesty, budete dodržovat pravidla. Lepších výsledků dosáhnete i s pohybem, ale to je známá věc.

Není tomu dávno, že testy krabičkových diet zjistily velké nedostatky v menu od spousty dodavatelů. Chyběla zelenina, špatné množství příloh, příliš mnoho cukrů a mnoho dalších neduhů. Je třeba být na pozoru i při výběru svého dodavatele.

Alternativa existuje

Krabičková dieta je módní záležitost a za rok už po ní ani pes neštěkne, jak se říká. Můžete si krabičkovat sami a ušetříte minimálně polovinu nákladů a budete vědět, co jste si do toho dali. S recepty si nelamte hlavu, stačí dodržet několik pravidel a receptů je na Internetu a v kuchařkách nekonečno.

SdíletShare on Facebook10Tweet about this on Twitter0Share on Google+0Pin on Pinterest0

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: