Proteinová dieta jako cesta k rychlému úbytku tělesného tuku a váhy

1 Hvězdička2 Hvězdičky3 Hvězdičky4 Hvězdičky5 Hvězdiček (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5) - Hlasujte!
Loading...Loading...

Rychlý úbytek tělesného tuku i váhy slibuje proteinová dieta, která vychází se základním poznatků o bílkovinách či sacharidů a jejich efektů na tělo. Jaký spočívá trik v proteinové dietě?

Trikem je vynechání cukru z jídla. Nejen toho klasického cukru v potravinách, ale celkově sacharidů. Sacharidy totiž pro tělo znamená tělesný tuk, pokud se nespálí než dojde k uložení. Proteinová dieta využívá tohoto poznatku a nechává pálit již uložené tuky a zároveň žádné nové neukládá.

Co se jí při proteinové dietě?

Potraviny s minimem sacharidů či cukrů a s vysokým obsahem proteinové složky. Vynechávají se potraviny, které jsou zcela běžné pro člověka 21. století. V jídelníčku proteinové stravy nenajdete pečivo, přílohy (brambory,těstoviny, rýže,…) a přirozeně ani sladkosti či ovoce. Dokonce ani ne mléko.

Strava je zaměřena na maso a masné výrobky, vejce, tofu, ryby, luštěniny (fazole, čočka, hrách,… – mají hodně sacharidů, ale jsou pro tělo užitečnými), tvaroh a hromada zeleniny.

Typické jídlo pak vypadá třeba takto: porce masa, fazole a zeleninový salát.

Jak zhubnout při proteinové dietě

Prostým vyřazením cukru ze stravy dosáhnete rychlých výsledků a hubnutí nastartujete. Není neobvyklý úbytek i 5 kg za týden… Proteinová dieta funguje sama o sobě a není třeba při ní nějak cvičit či běhat. Tyto aktivity však pomohou ještě k lepším výsledkům.

Je nutné držet pravidel a to nepřijímat sacharidy minimálně 6 dnů v týdnu, pít hodně vody a pak vše půjde samo.

Dlouhodobě na proteinové dietě?

Přetrvávat déle na proteinové stravě není příliš dobré. Tělo potřebuje látky, které mu dodá ovoce, vápník, kterému se nemusí dostávat pouze z tvarohu a celkově může proteinová strava více zatěžovat trávení. Na pár týdnů je proteinová strava snesitelná, déle už nikoliv. Tělo bude postrádat cukr, který mu však dodávejte především z ovoce.

SdíletShare on Facebook1Tweet about this on Twitter0Share on Google+0Pin on Pinterest0

Proteinová dieta jako cesta k rychlému úbytku tělesného tuku a váhy

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *