Nízkosacharidová dieta – zhubněte až 5 kg za týden běžnou stravou

1 Hvězdička2 Hvězdičky3 Hvězdičky4 Hvězdičky5 Hvězdiček (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5) - Hlasujte!
Loading...Loading...

Existuje spousta diet s rozdílnými výsledky. Nízkosacharidová dieta či raději strava má účinky na každém, kdo ji podstoupil. Navíc má velmi rychlý nástup účinku a její efekt lze spatřit již po prvním dnu na váze.

Nejsem zastáncem této stravy, ale vyzkoušel jsem pár dnů na této stravě, takže mohu potvrdit, jak to doopravdy je a jak to funguje. Navíc není zapotřebí žádných speciálních věcí k zakoupení – žádné pilule, žádné náplasti, pouze jídlo. Efekt uvidíte i bez pohybu, ale musíte dodržovat pravidla této stravy.

Nízkosacharidová dieta – o co jde?

Jak už z názvu vypovídá jedná se o snížený počet přijatých sacharidů ve vaši stravě. Co dělají sacharidy ve vašem těle? Právě ty mohou za uložený tuk po celém těle. Sacharidy se ukládají jako tuk. Neznamená to však, že byste okamžitě je měli vyřadit, abyste zhubli. I když je to podstata této stravy. Ale o tom dále.

Snížíte tedy sacharidy/uhlohydráty a budete žít více na bílkovinové/proteinové stravě doplněnou o spoustu vody k pití.

Původ stravy naleznete v Atkinsonově dietě, na které je to postaveno, a velkým propagátorem této stravy se stal Tim Ferriss v jeho veleúspěšném Čtyřhodinovém těle.

Povolená jídla

Jak už je napsáno výše jde o zredukování přijatých sacharidů.

Povoleno je:

  • maso – kuřecí, vepřové, hovězí, krůtí, rybí
  • vejce
  • luštěniny – fazole, čočka, sójové boby
  • zelenina

Možná se vám to zdá málo, ale věřte, že i s takovým počtem lze kouzlit. Navíc tohoto jídla můžete jíst, kolik chcete. V této stravě nezáleží na kaloriích! Jezte bílkoviny(vejce nebo maso), něco z luštěnin a zeleninu a budete hubnout.

Když jsme odškrtli kalorie z bílých zabíjáků, což je třeba chléb či rohlíky, odřízněme je i z pití. Nepijte zbytečně kalorie. Voda je fajn a lehce si na ní navyknete.

Odsouzen k životu bez ovoce, brambor…

Ne! Na této stravě je super to, že vlastně můžete cokoliv, ale jen za určitých pravidel. Šest dnů v týdnu se musíte držet povolených jídel, sedmý – podváděcí – den můžete jíst cokoliv.

Dopřejte si čokoládu, ovoce, koblihy, brambory, kolu, přejezte se až vám bude špatně. Hlavně zlikvidujte všechno pro další „zakázané dny“, aby vás to nesvádělo. Mnohdy už během dne se budete těšit na cestu zpět na váš program, protože vám bude opravdu špatně, protože zjistíte, že vám to nedělá dobře.

Proč je podváděcí den třeba? Metabolismus si snadno zvykne na práci, kterou má jen s rozkladem proteinů či fazolí. To mu opravdu moc práce nedá a tak je jej třeba jednou za čas nakoupnout. Důležité je mít jeden den v týdnu pevně stanovený – třeba sobota.

A rovněž při změně stravy vám bude jistě chybět energie ze sacharidů. To je ta, co vás zachraňuje při sportování nebo pracuje při myšlení. Občas se budete cítit zpomalení, po sobotní náloži cukrů, to už pak bude v pohodě.

Jaké to má výsledky?

 

Výsledky jsou patrné od prvního dne. Kombinací se hodně tělo odvodňuje a je třeba jej držet správně hydratované – pijte hodně. Centimetry mizí rychle a kila na váze také. Během mých testovacích 10 dnů jsem ztratil 5 kg a v pase asi 6 cm. Nejlepší je, že ztrácíte převážně tuk.

Rovněž další příklady z knihy Ferrisse jsou úspěšné a dosáhly změny. Ti zhubli daleko více, ale také byli na této stravě déle či na ní pořád jsou…

Pokud u vás selhává cokoliv jiného, pak vyzkoušejte právě nízkosacharidovou stravu. Minimálně vás to nakopne v další snaze hubnout. A nejtěžší je vždycky start…

 

Je to bezpečné?

Najdete spoustu článků, že je to nebezpečné apod. Netvrdím, že je to 100% bez problémů (viz problémy s přemyšlením a energií). Pokud jste zdravý jedinec, nemáte se čeho bát, vždy je možnost cesty zpět na „normální“ stravu. Pokud máte určité zdravotní problémy, pokraďte se s někým, lékař by to asi být ale neměl, ten to odsoudí ihned bez náznaku snahy.

Závěrečný ortel

Je to na uvážení každého. Není to jediná cesta, jak zhubnout, ale je to podložené vědecky i prakticky, že to funguje. Spousta lidí si vylepšila svůj zdravotní stav – snížení cukrovky, snížení krevního tlaku, lepší nálada, únik z obezity. Mě to pomohlo restartovat cestu za hubnutím – celkem jsem zhubl přes 20 kg během dvou let, s tím že ten druhý už byl udržovací a zaměřen na přeměnu těla z tuků na svaly.

Podělte se v komentářích o své dojmy z této stravy. Nebo se ptejte pokud máte dotazy.

SdíletShare on Facebook17Tweet about this on Twitter0Share on Google+1Pin on Pinterest0

Nízkosacharidová dieta – zhubněte až 5 kg za týden běžnou stravou

1 komentář u „Nízkosacharidová dieta – zhubněte až 5 kg za týden běžnou stravou

  1. Pingback: Kila dolů s kardio tréninkem

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *