Vaše nejčastější chyba při hubnutí a vzorový jídelníček na hubnutí

( Hlasujte!)
Loading...Loading...

Určitě to znáš – stoupneš si před zrcadlo, řekneš si, jak jsi přibrala a jak by jsi chtěla aspoň ty tři/čtyři/pět kilo zhubnout a že od zítřka už vážně začneš jíst málo a držet dietu… Já sama jsem se téhle diety, kdy nejíš skoro vůbec také jako mladší řídila a dost na ní doplatila, protože jsem poté nabrala o mnoho kilo víc a moje neštěstí se ještě prohloubilo.

Pokud se snažíš zhubnout, nedrž žádné speciální diety – při hubnutí je nejdůležitější jíst zdravě a s porcemi to nepřehánět. Snaž se omezit nezdravé jídlo, ale to neznamená, že z jídelníčku musíš úplně vyřadit sladké – jednou za čas nějaká sušenka ničemu neuškodí. Důležité je jíst často, po malých porcí a svoje tělo o nic neobírat.

Jakmile totiž začneš držet radikální dietu a tvé tělo bude strádat, tak se lekne, co se to vlastně děje, začne vydávat uložené tuky a ty tedy hubneš– ale pokud tuhle hladovku nevydržíš po celý svůj život, tak se taky může stát, že jakmile začneš jíst normálně, tak se tělo bude zásobit, kdyby ses náhodou rozhodla pro další dietu – takhle se chrání a říká se tomu jojo efekt.

Tudíž, pokud chceš zhubnout, zapomeň na hladovky, zapomeň na hrozné a drastické diety – stačí jen jíst zdravěji, často – po malých porcích, hodně pít a mít dost pohybu.

Jídelníček pro hubnutí

Snídaně:

Měla by být krátce po probuzení, ale zas ne někdy v poledne. Nejlepší je snídat mezi 6:00 – 9:00. Klidně si dej pořádnou porcičku, protože snídaní si startuješ spalování a metabolismus. Můžeš si dát cereálie/vločky s mlékem, klidně i pečivo (ne bílé, nejlépe celozrnné) se sýrem, či šunkou. Pokud ti jeden rohlíček nestačí, klidně si dej dva – hlavně, aby ses snídaní zasytila:)

Svačina před obědem:

Na jídlo před obědem je nejlepší zvolit něco lehkého, aby ses nepřecpala před hlavním jídlem dne. Tudíž se vážně nesnaž zasytit, ale jen hezky a zdravě najíst. Snaž se dodržovat čas mezi 10:00 – 11:00.  Hodí se jogurt – neřeš jestli bílý nebo s cukrem – samozřejmě je lepší activie než kostíci se sladkým.

Oběd:

Je to hlavní jídlo dne, tudíž nejlepší pokud to bude hezký teplý oběd. Nejlépe do 14:00. Zapomeň na přepálené hranolky, nějaký ten fastfood. Co se týče příloh tak dietní je např. rýže, klidně i brambory. Z masa jsou nejlepší rybičky (pstruh, losos apod) a kuřecí maso nejlépe na přírodní způsoby. K obědu bych dala i třeba nějaký ten kompot z ovoce nebo zeleninové saláty.

Svačina po o:

Až ti slehne po obědě a po nějakém čase opět začneš mít hlad, chce to stejně jako před samotným hlavním jídlem něco lehkého – klidně nějaký ten zeleninový salát, rajčátko, okurku, i ovoce – klidně i to sladší – banán apod.

Večeře:

K večeři spousta lidí doporučuje i to, co bylo k obědu – teplé je prostě dobré. Ovšem, pokud od oběda nezbylo, klidně si můžeš dát celozrnné pečivo se sýrem apod. Čas posledního většího jídla, tedy večeře, by měl být doopravdy max. do té 20:00 hodiny, nejlepší je večeřet okolo šesté – sedmé.

Noční mlsná:

Pokud tě občas stejně jako mě honí v noci nebo na večer mlsná a už je po večeři, já sama si zajdu pro zeleninu, ovoce nebo bílý jogurt. Doma také máme rýžový chléb (racio), který si třeba vezmu k filmu.

Jídelníček je důležitý a jak vidíš je dobré jíst často, ale po malých porcích – jen u snídaně bych udělala vyjímku a klidně se pořádně najedla. Někdy je ale přece jen nejlepší žádnou dietu nedržet, jíst s mírou, co tě napadne a kompenzovat to s dostatkem pohybu – vždyť váha není vše:)

SdíletShare on Facebook9Tweet about this on Twitter0Share on Google+0Pin on Pinterest0

Přečtěte si také:

Vaše nejčastější chyba při hubnutí a vzorový jídelníček na hubnutí

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *