Hoodia – tajemství rostliny z jižní Afriky a hubnutí pomocí ní

Nadějí pro lidí s nadváhou může být rostlina zvaná hoodia. Podle několika studií a testech na lidech byl zjištěn pozitivní efekt hoodie s ohledem na váhu. Pomůže zázrak z jižní Afriky s nadváhou?

V USA se stala hoodia velkým hitem. Prodává se tam spousta přípravků s touto rostlinou, která tlumí chuť k jídlu a potlačuje hlad. Řada lidí pomocí užívání tabletek na hubnutí s hoodii zhubla aniž by měnila své návyky ohledně jídla či pohybu.

Možná to zní příliš dobře na to, aby to byla pravda. Ale opravdu podle studie, sice na malém vzorku lidí, zhubli lidé 3,3% své váhy během 28 denního experimentu za přítomností užívání hoodie. Medián úbytku váhy byl kolem 5 kilogramů.

Proč je hoodia úspěšná?

Hoodia je úspěšná na rozdíl od ostatních rostlin hlavně kvůli své vlastnosti, kdy umí potlačit hlad a klame mozek tak, že si myslí, že je plný.

Účastníci experimentu pozřeli méně než polovinu kalorií než když nebyli v testu s hodii. Tedy je zřetelný úbytek chuti. Lidé byli ve váhovém rozmezí 97-170 kg, takže se jednalo o milovníky jídla.

Hoodia – lék na obezitu?

Několikrát se médiím podařilo označit rostlinu hoodia, která je podobná kaktusu a roste v jižní Africe, jako lék na obezitu. Žádné vedlejší účinky nejsou známy, nedoporučuje se však pro lidi s nemocným srdcem či kojící a těhotné ženy.

Velkou výhodou je, že hoodia je přírodní a tak nedostáváte do těla nic nepřirozeného. Navíc benefity hoodie užívají kočovné kmeny v Africe, kdy rostlinu užívají při svých dlouhých výpravách pro boj s hladem.

Zjistit více o Hoodiia zjistit jak zhubnout 5 kg za 28 dní

Related Posts

SdíletShare on Facebook3Tweet about this on Twitter0Share on Google+0Pin on Pinterest0

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: