Kdy a co jíst po cvičení

Cvičení máme za sebou, teď je třeba správně doplnit energii a výživu tak, aby bylo cvičení, co nejefektivnější a přínosné. Zaměříme se na skladbu jídla po cvičení.

Je řeč o cvičení, které dá zabrat a není to pouze nějaké pětiminutové cvičení u televize, které příliš tělo nezatíží a není třeba řešit něco speciálního k jídlu po něm. Cvičením se myslí posilovna, náročné kardio v podobě fitboxu, spinning nebo i běhání. Po dobu alespoň 20 minut. Samozřejmě delší doba je lepší a výsledky budou také lepší.

Co jíst po cvičení

V krátké době po ukončení cvičení je nezbytně nutné „něco“ přijmout. Tím něčím by měly být sacharidy, ať už ve formě šejku vašeho oblíbené nápoje po cvičení nebo třeba banánem. Tady jde o minuty a je třeba to udělat do 15-20 minut jinak až 50% vašeho tréninku bude fuč. Do posilovny si tak vezměte i něco na potom, co zdlábnete hned po docvičení ještě v šatně.

Další jídlo si dejte klidně 30-60 minut po ukončení tréninku. To už může být normální velké jídlo tvořené sacharidy i bílkovinami. Vejce, maso, tvarohy, zelenina, koktejly z proteinů, ovoce a mléka. Funguje rýže s kuřetem, což můžete vidět často u cvičících jedinců.

Kdy jíst po cvičení

Opravdu nutné je to jídlo ihned po odcvičení. Oddálíte jim hladovění a ztrátě svalové hmoty vlivem katabolizace. Navíc nastartujete regeneraci, kterou je třeba také řešit, abyste byli „ready“ pro další trénink.

To druhé jídlo se jí v tzv. okně příležitosti, kdy je prostor pro růst svalů a ovlivnění dalších faktorů úspěšného cvičení.

Kolem cvičení je třeba skládat ty nejvydatnější jídla dne. Před cvičením jezte 30-60 minut, záleží na skladbě jídla a po cvičení je popsáno výše.

Tipy na jídlo i trénink.

SdíletShare on Facebook5Tweet about this on Twitter0Share on Google+0Pin on Pinterest0

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: