Nebezpečí ukryto v cukru. Zdravotní rizika spojena s cukrem

SdíletFacebook0Twitter0Google+0Pinterest0

Cukr není věc, která by měla patřit do zdravého jídelníčku či do rutiny člověka toužícího po zdraví. Cukr je pro tělo doslova pohromou. Víte, co způsobujete jeho konzumací?

Cukr je v podstatě tichý zabiják. Jeho konzumaci se postupně objevuje tzv. metabolický syndrom, který znamená objevení infarktu či mrtvice daleko dříve než je třeba. S tím souvisí i vysoký krevní tlak, ucpané cévy a další komplikace, které způsobuje cukr. Metabolický syndrom je neviditelný a jeho přítomnost nikdo neodhadne.

Kardiovaskulární systém i samotný mozek nereaguje příliš dobře na stravu spojenou s cukrem. Zhoršují se rozpoznávací schopnosti, paměť i učení. Mohou se objevit nové alergie či deprese. Vše ve znamení konzumace cukru.

Možná jste si kladli otázku, proč mám chuť na sladké? Jednoduchá odpověď: jste závislí. Cukr má stejné příznaky jako droga a tělo si jej pak žádá, i když může fungovat i bez něj. Chce víc a víc. Pak nastávají opravdu zdravotní problémy výše popsané.

Cukr je v dnešní době téměř v každé potravině, tento fakt znamená mnohem větší konzumaci, která má efekt ve stavu zdraví společnosti. Jsme v období lidi s nadváhou či obezitou, rozšířeným výskytem cukrovky či infarkty v 40 letech.

SdíletFacebook0Twitter0Google+0Pinterest0
Tags:cuk a zdraví, , cukr a hubnutí, cukrovka, efekty cukru, infarkt

Podobné články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: