Tipy na zdravou svačinu bez výčitek

SdíletFacebook0Twitter0Google+0Pinterest0

Svačinky jsou většinou jídlem, ve kterém je přijímáno nejvíce cukrů a působí největší škody na kráse i váze. Jakou si nachystat svačinu, abyste zahnali hlad a ještě si to nemuseli vyčítat? Řešení jsou jednoduchá, ale účinná.

Ořechy

Kupte si balíček arašíd, mandlí nebo jiných ořechů, nejlépe nesolených a vezměte si jich hrst na svačinu. Bílkovinově bohatá svačina vás zasytí, zvýší výkon mozku a neuškodí nijak vašemu vzhledu.

Ořechy obsahují spoustu tuku, ale jedná o zdraví prospěšné tuky, takže nemějte výčitky při jejich konzumaci. Jelikož jsou i kaloricky bohaté omezte velikost svačiny zhruba na hrst ořechů.

Čerstvé ovoce

Ovoce je původní originální fast-food. Zažene chutě na sladké, protože samo obsahuje cukr. Na rozdíl od různých tyčinek vás i zasytí a prospěje.

Přibalte si banán, jablko nebo jiné oblíbené ovoce a chybu neuděláte.

Celozrnné pečivo s burákovým máslem

Kombinace, kterou si zamilujete. Kupte si celozrnné kvalitní pečivo a namažte si jej burákovým máslem a vezměte s sebou. Rychlá, zdravá a tuk pálící svačinka.

TIP: Zkuste přidat ještě plátky avokáda.

Domácí bageta

Místo burákového másla natřete bagetu tvarohem nebo Lučinou, položte plátky sýru a šunky a ozdobte listy salátu. Vydatná svačina, která potěší tělo i oko.

SdíletFacebook0Twitter0Google+0Pinterest0
Tags:hubnoucí jídlo, , , svačiny při hubnutí

Podobné články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: