Zdroje bílkovin pro správné hubnutí

SdíletFacebook0Twitter0Google+0Pinterest0

Bílkoviny jsou velmi důležitou složkou potravy. Právě bílkoviny velmi souvisí s vašimi hubnoucími úspěchy. Pokud máte bílkovin málo, zřejmě nehubnete a neměníte se. Odkud bílkoviny brát?

Důvodem, proč zvýšit příjem bílkovin, může být nedávná studie, která dokázala, že bílkovinově bohatá strava pomáhá hubnutí. Pojďme se podívat na zdroje bílkovin.

Zdroje bílkovin nejen pro hubnutí

Maso – asi nejevidentnější zdroj bílkovin. Nejlepší je konzumovat libové maso, které nebude tělo zbytečně zanášet tuky. Zkuste krutí, kuřecí nebo třeba ryby. Bílkoviny z masa mohou být velmi důležité pro vaše výsledky

Vejce – jsou levným zdrojem bílkovin. Více o vejcích.

Mléko a mléčné výrobky – mléko je odjakživa považováno za zdroj bílkovin. Bohužel v dnešní době v kupovaných kartonech bílkovin příliš není (3g na 100ml), je lepší se zaměřit na výrobky jako tvaroh, řecký jogurt či třeba cottage či jiné sýry.

Luštěniny – obsahují dostatek bílkovin a jsou hlavním zdrojem bílkovin pro vegany (nejí masné ani mléčné bílkoviny). Určitě není na škodu zařadit do jídelníčku více fazolí, čočky, hráchu či sóji. Sója je bohatá na bílkoviny – zkuste třeba tofu.

Ořechy a semínky – tato skupina potravin je velmi tučná, ale nemusíte se toho příliš obávat, protože obsahuje ty lepší tuky, které tělu prospívají. Když si dopřejete hrst oříšků denně, není to na škodu a uděláte tělu dobře. Zkuste mandle, arašídy či třeba kešu. Ze semínek třeba slunečnici či chia.

Zelenina – v zelenině jsou spíše jen stopy bílkovin, ale jsou tam. Nejbohatší je brokolice či špenát (okolo 2g na 100 gramů)

Kolik bílkovin sníst?

Bílkoviny by měly tvořit přibližně 30-40% z příjmu kalorií v jídelníčku. Doporučuje se zkonzumovat 1 – 1,5 g bílkovin na kg váhy. Tělu nijak neuškodí ani vyšší konzumace. Bílkoviny tělu neškodí jako sacharidy, takže není třeba se bát.

photo by:


epSos.de

SdíletFacebook0Twitter0Google+0Pinterest0
Tags:, bílkoviny a hubnutí, bílkoviny v potravinách, co obsahuje bílkoviny, potraviny bohaté na bílkoviny, potraviny obsahující bílkoviny, proteiny bílkoviny, zdroj bílkovin, zdroje bílkovin, živočišné bílkoviny

Podobné články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: