Pomáhá běhání na hubnutí?

Účinky běhání na hubnutí jsou evidentní a nikdo ještě nepřibral, když běhal. Běh pomohl řadu lidem ke snížení své hmotnosti a dostání se do kondice a psychické pohody.

Jsou lidé, kteří vám budou tvrdit, že běhání bude namáhat vaše klouby a tělo. Ano je to pravda, ale ty jsou namáhány i tak. Běh má lepší účinky na vaši postavu než obyčejná chůze, protože tělo je vystaveno zátěži, na kterou reaguje zvýšenou tepovou frekvenci a tím pádem většímu výdeji kalorií. Běh je tedy vhodným nástrojem pro hubnutí.

Běhat po chvilkách

Než začnete běhat 30 minut nebo 5 km, musíte vybudovat určitou fyzickou kondicí, kterou můžete získat postupem po malých krůčcích. Nejprve si osvojte techniku správného běhu, naučte se dýchat a běhejte pomalu. Ze začátku nevydržíte déle než pět minut, pokud jste mimo kondici. Pro začátek to stačí. Tento čas do budoucna prodlužujte a a s tím vám bude růst i kondice a budete hubnout.

Viditelné výsledky po běhání budete mít po 14 dnech, kdy budete zaznamenávat pokles na váze i pokles pasu nebo posilování nohou. Rovněž budete mít lepší náladu a pocit ze sebe.

Výbava pro běhání

Boty na běhání je dobré si pořídit, ale ze začátku určitě nejsou nutností. Každý má pár bot, které může používat pro běhání. A sportovní oblečení má ve skříni také každý. Ze začátku výbavu neřešte, řešte běhání a proces hubnutí se nastartuje.

Urychlete to stravou

Určitě nezbytným krokem pro hubnutí je krom běhání přidat do programu i změnu jídelníčku. Pokud vynecháte smažená a tučná jídla, sladkosti a slazené nápoje, hubnutí bude rychlejší a výsledky razantnější.

Jen to vydržte a pak už to půjde rychle…

Related Posts

SdíletShare on Facebook4Tweet about this on Twitter0Share on Google+0Pin on Pinterest0

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: