Prášky na hubnutí – ano či ne?

SdíletFacebook2Twitter0Google+0Pinterest0

Každý člověk vypadá jinak, někdo má ideální postavu, někdo o pět kilo více, jiný trpí těžkou obezitou. Ať tak či tak, stalo se již takřka zvykem, že téměř žádná dívka či žena není spokojena se svou postavou. Každá ji chceme tvarovat, zbavit se těch odporných špíčků. Reklamy nám nutí různé prášky na hubnutí a jiné preparáty. Ale napadlo tě někdy, že právě prášky na hubnutí jsou to, co ti může ještě více ublížit, kvůli čemu nejen že nezhubneš, ale zničíš si zdraví?

Fungují ty prášky na hubnutí vůbec?

Nesporným faktem určitě je, že prášky na hubnutí obsahují látky, které pomohou člověku snížit jeho hmotnost. Účinné látky se v různých preparátech liší. Obecně se ale dá říct, že snižují chuť k jídlu, navozují pocit plnosti nebo urychlují spalování tuků.  Ale ani prášky na hubnutí nepůsobí na každého stejně. Je nutné si uvědomit, že jsme každá jiná a žádný zaručený recept, jak zhubnout určitě neexistuje. Krom toho po rychlém úbytku hmotnosti většinou následuje jo-jo efekt (přibereš možná ještě více, než jsi zhubla). Ať tak či tak, většinou jsou prášky na hubnutí k dostání pouze na lékařský předpis. Ano, samozřejmě, můžeš je koupit i na černém trhu, ale musím tě varovat. Takto získané prášky na hubnutí, ti mohou opravdu ublížit, protože pouze doktor dokáže určit, jak ti pomoci a zda jsou prášky opravdu nutným řešením. Navíc tě někdo může napálit. Zaplatíš peníze, ale domů ti poštou přijde jen prázdná krabička.

Prášky na hubnutí – podrobnější přehled

Alli
S tímto poměrně novým lékem patřícím do skupiny prášky na hubnutí ses pravděpodobně již setkala. Je totiž často propagován v reklamách.

Účinná látka: orlistat (60 mg v jedné tabletě)
Působení:  alli zabraňuje vstřebávání tuků. Přesto je nutné při léčbě těmito prášky na hubnutí dodržovat dietu s nízkým obsahem tuků.
Vedlejší účinky:  způsobuje projímání
Dávkování: 3x denně 1 pilulka
Cena: 42 pilulek – 870,-, 84 pilulek – 1300,-

Meridia a Lindaxa
Prášky na hubnutí, které jsou k dostání pouze na lékařský předpis. Jedná se o centrálně působící prášky k odstranění obezity, v nichž je obsažena účinná látka sibutramini hydrochloridum monohydricum. Sibutramin coby účinná látka v těchto prášcích na hubnutí zvyšuje energetický výdej a vyvolává pocit nasycenosti. K těmto lékům se váže mnoho nežádoucích účinků: závratě, nespavost, pocení, změna chuti, rudnutí v obličeji, zácpa a další.

Adipex
Léčivou látkou v tomto léku ze skupiny prášky na hubnutí je fentermin. Tyto prášky na hubnutí účinně potlačují pocity hladu a chuť k jídlu. I k Adipexu se váže velké množství nežádoucích účinků (velmi podobných jako k Meridii a Lindaxe).

Andropharmia Slim

Tento poměrně nový přípravek na hubnutí má celkem pozitivní ohlasy. Má unikátní složení oproti jiným práškům. Obsahuje je látka caralluma nebo garnicie kambodžská, které příznivě působí na lidský organismus, co se týče hubnutí.

Máte zkušenost s nějakým přípravkem na hubnutí? Pomohlo vám něco?

photo by:


epSos.de

SdíletFacebook2Twitter0Google+0Pinterest0

Podobné články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: