Proč jsou muži v hubnutí úspěšnější?

Červen 29, 2012 by admin Diety Komentáře:


Zdá se mi, že když chlap řekne, že zhubne a myslí to vážně, že tak učiní a výsledek je pak skvělý. V případě zástupkyň ženské populace to vypadá spíše naopak. Proč tomu tak je?

Řekl bych, že ženy to příliš moc řeší a snaží se tělo odrbat vším možným jen ne tím, co skutečně funguje. Navíc ženy řeší každé kilo a proto znějí jejich cíle jako „chci zhubnout 2 kg“ nebo třeba 5kg. Pokud je žena v takové situaci, určitě je na tom skvělé a není třeba to nijak hrotit a vůbec nebrat za svou nějakou váhu a přecházet na nějaké režimy jako dieta modelek nebo cokoliv dalšího. Stačí vzít o víkendu kolo a ta kila zmizí tak nějak sama. Největší blbost je začít nejíst, tak nikdy nezhubnete správně.

Zato chlap nabere během let klidně i desítky kil navíc. Pro něj je cíl tedy „hůře splnitelný“, ale on neřeší moc, co má nebo ne, ale tam si zajde do posilovny, začne běhat, koupí si nové kolo a začíná zdolávat výzvy. Pokud k tomu změní jídelníček, alespoň ve smyslu odstranění klobásek a gulášů, pak má cíl nadosah. A on to ví. Dělá pro to víc než ženy, které se snaží hubnout, ale nehubnou a jen o tom mluví.

Nejsem proti ženám, vždyť jsou skvělé a bez nich by svět nebyl, ale podívejte se kolik existuje různých cvičebních programů, které míří právě na ně. Pilates, zumba, dancejoga, spinning a další „revoluční“ pohyby. Za všechny se musí platit. Hubnutí se stává módou, tedy alespoň ve smyslu: „Chodím na zumbu“, ale položím otázku: Proč stále ženy chtějí být hubenější vždyť mají tolik programů, které jsou tak funkční? Kdyby všechno tak fungovalo, tak už chodí po ulicích jen ideály krásy a to jak ženy tak muži, bohužel je to jinak. Co funguje je zadarmo.

Hubnutí vychází z vnitra a v tomto jsou muži asi cílevědomější a svědomitější. Když si řeknou, že zhubnou, tak to udělají aniž by si koupili permici na lekce powerjógy. Muži šetří peníze a ženy dělají fitcentra bohatší, ale nehubnou…

Jak to změnit? Hubnutí nebo i zlepšování kondice se postupem času stane radostí, kterou si každý musí užít sám. Nebuďte ve zdravém životním stylu stádem. Nekupujte si lístky na revoluční programy, stačí vám pouze vaše boty a stačí se rozejít do dáli nebo rozeběhnout.

Čtenářky, budu rád, když mě přesvědčíte o opaku.

Vím, že ženy to mají i jinak, mají svá období, kterými chlapi neprochází nebo nerodí potomky, ale všechno to je o přístupu a vůli.

SdíletFacebook0Twitter0Google+0Pinterest0
hubnutí ženy