Dělená strava

Srpen 19, 2012 by admin Diety Komentáře:


Dělená strava je pojem, který do České republiky přivedl Vít Chaloupka, který k této stravě sepsal několik úspěšných knih. V podstatě se nejedná o nic jiného než o dělení jídla do určitých kategorií.

Dělená strava ulehčuje trávení, protože organismus je nastaven v jednu dobu pouze na jeden režim. Buď rozkládá bílkovinovou stravu nebo tu sacharidovou. Takováto strava by měla být méně náročná pro trávení, jak už bylo napsáno, ale také pro vás. Neměli byste se po nastoupení na tuto dietu cítit unavení jako po nedělním obědě. A také je to cesta, jak ztratit kila na váze, což se mi nikdy úspěšně nepodařilo, když jsem tuto dietu následoval.

Hlavní myšlenka dělené stravy je oddělit bílkoviny a sacharidy. Tyto pojmy jsou důležité nejen pro dělenou stravu, ale pro celý život pokud chcete jíst správně. A třetí skupinou je zelenina.

V zhruba dvouhodinových intervalech máte jíst buď sacharidy nebo bílkoviny a k tomu zeleninu. Po dvou hodinách klidně můžete přejít na opačný režim. Tělo rychleji v rozdělených hromádkách tráví.

Skupiny:

Bílkoviny: maso, vejce, sója, jogurty, tvaroh a mléčné výrobky.

Sacharidy: pečivo, těstoviny, brambory, ovoce, sladkosti, margarín.

Neutrál: zelenina.

Je nutné číst etikety, protože řada jogurtů se stala přes noc sacharidem. Kupujte pouze ty s vyšším obsahem bílkovin než sacharidů, mléko je bohužel na stejné cestě.

Máte zkušenosti s dělenou stravou? Pomohla vám zatočit s přebytečnými kily?

SdíletFacebook0Twitter0Google+0Pinterest0
delena strava vit chaloupka