5 populárních mýtů o dietách

Květen 2, 2013 by admin Diety Komentáře:

Existuje mnoho mýtů o dietách. Postupem času se je daří rozklíčovávat a přicházet na pravdu. Jak to je se spalovači tuku nebo se sacharidy doopravdy?

Spalovače tuků fungují i bez cvičení

To zřejmě přečtete na etiketě, ale je to reklamní tah a zároveň totální hloupost. Kdyby to tak fungovalo, proč existuje 30% obézních lidí? Stačilo by vypít lektvar a bylo by po břichu. Nic není tak zlaté, jak se zdá. Spalovače tuků mohou pomoci ve vašem úsilí, ale určitě na ně není třeba spoléhat stoprocentně. Sedět a jíst dort je fajn představa, kdybychom to zapili šálkem spalovače, ale tak to opravdu není.

Nejez po večeři

Podobně jako po páté hodině nejez jsou celkem časté praktiky. Není třeba se toho držet, pokud si jasně stanovíte, co nejíst. Pokud však nejíte přes den nic, co by vám mělo zkazit dietu, pak je pravděpodobné, že to nebudete jíst ani večer. Na večer si nachystejte třeba šejk, cottage nebo vejce. Rovněž nevadí ořechy nebo burákové máslo.

Rozhodně se vyhněte zvýšenému příjmu sacharidů na večer.

Vynechej snídani, ušetříš kalorie

Snídaně je základní jídlo. To je poučka stará jako svět. Snídaně vám poskytne energii a zaplní žaludek po dlouhé noci, někdy i po 12 hodinách bez jídla. Tělo jídlo potřebuje jinak začne hromadit tuk a to nechcete. Nakrmte vaše vnitřní zvíře hned z rána. Kalorie můžete ušetřit jinak nebo zvýšit jejich výdej běháním nebo pohybem.

Kardio trénink pomůže zhubnout, kde chci

Nefunguje to tak, že teď budu chtít spálit bříško a pak třeba stehna. Bohužel neexistuje žádný takto specializovaný trénink a to ani kardio a ani ten v posilovně. Břicho většinou bohužel mizí jako poslední…

Přidejte do programu i činky či posilování s vlastní váhou a budete u cíle dříve než s pouhým kardiem.

Sacharidy jsou mimo hru

V článku o nízkosacharidové dietě jste se mohli dozvědět, že žít lze bez sacharidů, ale tělo je opravdu potřebuje. Vybírejte ty kvalitní sacharidy – celozrnné pečivo nebo ovoce – a vyhýbejte se všem různým chuťovkám jako chipsy, cookies, sušenky atp.

Chcete pomoci rozluštit nějaký „pravdu“ o dietách? Napište do komentářů a třeba společně přijdeme na to, jak to je.


SdíletFacebook1Twitter0Google+0Pinterest0

Podobné články