10 způsobů, jak nastartovat metabolismus

Říjen 2, 2012 by admin Diety, Jak začít a hubnout Komentáře:

Metabolismus je systém v těle, který vám pomáhá pálit kalorie, které přijímáte z jídla. Dobře fungující metabolismus, kterého není těžké dosáhnout, je dar, který významně pomůže ve vašem boji s kilogramy. 

Je jedno jaká je vaše minulost, tu už neovlivníte. Je jedno kolik máte kilogramů nadváhy i kolik týdnů jste byli na dietě. Minulost už prostě nezměníte, ale můžete ovlivnit svou budoucnost. Je to na vás.

Jak nastartovat svůj metabolismus k rekordním výkonům?

1. Ranní káva nebo zelený čaj

Oba nápoje nastartují skvěle váš metabolismus. Pokud budete pít zelený čaj pravidelně, pomůžete zrychlit i hubnutí.

2. Vylaďte si svou štítnou žlázu

Nechte si ji zkontrolovat, problém v nehubnutí může být i tam. Rovněž si zkontrolujte diabetes.

3. Spěte dostatečně a dobře

Spánkem pod sedm hodin můžete tělo zmást a rozhodit svůj metabolismus. Pokud spíte pod depresemi, zpracováváte sacharidy méně a to zvyšuje riziko přibírání na váze.

4. Jezte snídani

Je to základ dne. Může zvýšit práci metabolismu až o deset procent, pokud zahrnete bílkoviny a správné tuky jako vejce nebo řecký jogurt. Podle jedné studie z roku 2010 snídani s vyšším podílem tuku pomůže jeho spalování během dne.

5. Pijte studenou vodu

Vaše tělo bude mít potřebu se zahřát, což zvýší spotřebovávanou energii.

6. Naplánujte si jídlo

Jídlo v pravidelné časy pomáhá v hubnutí také. Jezte 4-6x denně a zhruba ve stejnou dobu. Omezte velikost večeře.

7. Posilte svalstvo

Čím více máte svalové hmoty, tím více pálíte kalorií během dne. Zaměřte se na cviky pro velké partie – stehna, zadek, záda nebo prsa. V práci choďte po schodech a ne výtahem odpoledne běžte na procházku.

8. Jezte více bílkovin

Bílkoviny pomáhají navýšit počet spálených kalorií během odpočinku. Jezte bílkoviny s každým jídlem – maso, sýry nebo ořechy na svačinku.

9. Zařaďte chilli do svého jídelníčku

Chilli stimuluje a zlepšuje váš metabolismus po jídle. Rovněž vám zabrání jíst velké množství, protože vás to bude pálet. Jezte pálivé papričky pravidelně.

10. Jezte dostatečně

Hladovění a omezováním jídla zpomalujete metabolismus až o 30%. Vylaďte si množství a vybalancujte si stravu, která bude pro vás radosti. Pravidelná strava a cvičení dělají více než diety.

SdíletFacebook14Twitter0Google+0Pinterest0

Podobné články

Komentáře

  1. 20 návyků kvůli kterým přibíráte napsal:

    [...] Bez snídaně máte 4,5 větší pravděpodobnost obezity. Vynechání jídla zpomalí váš metabolismus a nastartuje váš hlad. Tělo se dostává do fáze skladování tuku a zvyšuje vaše šance na [...]

  2. [...] svačinu si dávejte třeba ovoce s mandlemi nebo jogurt. Musíte jíst, jen tak udržíte nebo nastartujete metabolismus správně. Chystejte si, co nejvíce jídla sami [...]