Dieta podle krevních skupin: Dejte vašemu tělu jenom to, co potřebuje

V současnosti se často sází na způsoby hubnutí, které jsou co nejvíce přizpůsobeny přirozenému prostředí našeho organismu a zohledňují jeho individualitu. Co je vhodné pro jednoho člověka, nemusí už pomoci jinému. Zmiňované pravidlo bere v úvahu i dieta podle krevních skupin.

Projděme si společně výhody tohoto cílení diety a jak se k tomu postavit.

Cílené ničení vetřelce

V krvi najdeme červené a bílé krvinky, krevní destičky a plazmu. Plazma obsahuje také látky našeho imunitního systému. Právě on má na starosti určování, jestli daná látka je našemu tělu vlastní nebo ne. Zjistí to pomocí takzvaných antigenů, chemických látek, které jsou součástí každé buňky organismu. Existuje samozřejmě i antigen, jenž rozeznává krevní skupiny. Platí, že každá ze čtyř krevních skupin má jiný antigen. V okamžiku, kdy imunitní systém vašeho těla zjistí, že se v něm objevil cizí antigen, začne proti němu vyrábět protilátky. Chce vetřelce cíleně zničit. Protilátky vašeho se potom vážou na cizí nepřátelské antigeny a shlukují se.

Imunitní reakce působí problémy

Výzkumy potvrdily, že některé potraviny podněcují shlukování protilátek z určitých krevních skupin. Jiné nechávají na pokoji. Z toho vyplývá, že jídlo, které přijímají lidé jedné krevní skupiny bez potíží, může lidem s jinou krevní skupinou způsobovat potíže. Vlastně si tělo proti takovému jídlu tvoří protilátky, zahajuje imunitní reakci. Čili mezi přijímanou stravou a krevními skupinami je souvislost.

Měli byste ji pochopit, abyste nezahlcovali své tělo potravinami, na něž reaguje nevhodně. Jakmile sníte potraviny obsahující lektiny, tedy bílkoviny obsažené v potravě, které se nemají rády s antigenem vaší krevní skupiny, zaděláváte si na problém. Dojde ke shlukování protilátek. Organismus dospěje k tomu, že jde o nepřátelskou látku a imunitní systém proti ní bude bojovat. Důsledkem toho mohou být například problémy s trávením.

Krevní skupině 0 prospěje ovoce

Z popisovaných důvodů je dobré při výběru jídelníčku a stanovení stravování brát ohled právě na krevní skupiny. Můžete si ušetřit zdravotní problémy a ještě zhubnout. Například lidé s krevní skupinou 0 by měli snížit konzumaci obilovin, tedy pečiva a chleba ve stravě. Dále také luštěnin. Pokud se jim to podaří, mohou počítat s úbytkem na váze. Přibývající kilogramy totiž u nich způsobuje právě lepek. Naopak je pro ně prospěšné kuřecí, rybí, hovězí, jehněčí a krůtí maso a různé mořské produkty. Přehánět by to neměli ani s mléčnými výrobky a vejci. Velmi prospěšné je zejména tmavočervené ovoce.

romanov / Pixabay

Skupina A ať zapomene na maso

Skupině A neprospívají tepelné úpravy. Také by měla omezit maso, přijímat jenom rybí a mořské produkty nebo drůbeží. Nevhodné je tučné mléko a vejce. Velmi důležitá je pro tuto skupinu zelenina a ovoce, hlavně bobuloviny. Zeleninu je nejlepší jíst syrovou nebo maximálně připravovat v páře. Bez obav může konzumovat také obiloviny. Jejich metabolismus může podpořit vhodná kombinace koření.

Skupina B si dá pozor na lepek

Skupina B nejvíc přibírá z kukuřice, čočky, reaguje na lepek, který zpomaluje její metabolismus. Naopak shazovat bude v případě, že si bude dopřávat dostatek zelené zeleniny, vejce, ale také maso, mléčné výrobky s nižším obsahem tuku. Červené maso ovšem volit nepříliš často, spíše dát přednost třeba krůtímu nebo králičímu. Tato skupina dobře snáší prakticky jakékoli ovoce, ze zeleniny zvládá i zelí, brambory a houby.

Skupina AB omezí fazole

V případě skupiny AB podporují tloustnutí fazole, kukuřice, také červené maso, pšenice. Potřebujete-li naopak hubnout, volte mořské produkty, nepříliš tučné výrobky z mléka, zelenou zeleninu, ananas. Výborným zdrojem bílkovin jsou mořské plody, z ostatního masa potom například krůtí, skopové, jehněčí nebo králičí. Dobrá je strava s velkým množstvím rýže. Výborně působí ovoce, hlavně hroznové víno a bobuloviny obecně.

Důležité je, projít si podrobně pokyny ke své skupině, a přizpůsobit jim skladbu jídelníčku.

Pokud chcete zjistit svou krevní skupinu a zjisit, jaké potraviny vám škodí. Můžete podstoupit tzv. mikroskopické vyšetření krve, které vám vše podstatné sdělí. Objednat se můžete tady.

SdíletShare on Facebook0Tweet about this on Twitter0Share on Google+0Pin on Pinterest0

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *