Proč je nordic walking skvělý (nejen) pro hubnutí

Květen 13, 2012 by admin Fitness Komentáře:

Neuvěřitelný boom zažívá tato severská odnož klasické chůze. Čím dál více potkáte někoho, kdo má v rukou dvě hole, které neslouží jako opora pro lidí s omezenou pohyblivostí, ale jako pomůcka k vykonávání tohoto fenoménu.

Pohyb pro celé tělo

Nordic Walking provozují všechny generace od puberťáků přes ekonomicky aktivní po babičky. Náročnost je obdobná jako při klasické chůzi. Rozdílem je právě v hůlkách, které běžně nepoužíváte při přesunu. Hůlky na Nordic Walking pomohou od zátěži kloubů na nohou a pohyb se stává příjemnějším než předtím. Zároveň namáháte rovnoměrně celé tělo a ne pouze nohy jako u každodenní chůze.

Nordic Walking – cesta k vysněné postavě?

Nejen, že si pomůžete od bolesti v nohách, ale dáte pozitivní impuls k formování postavy nebo hubnutí. „Skrytý“ účinek Nordic Walkingu je i ve vyšší tepové frekvenci, která blíže určuje výši hodnoty spálených kalorií. Oproti klasické chůzi Nordic Walking zvýší tepovou frekvenci v řádech 20 až 30%. Samozřejmě počítejte s rozdílným nárůstem na rovinách a ve stoupáních. Pokud přidáte správné stravování, omezíte pobyty v hospodách nebo cukrárnách a budete provozovat tuto severskou chůzi každý druhý den, pak se připravte na nižší hodnoty na nepříteli č. 1 – váze. Nečekejte zázračný úbytek váhy v pěti dnech o 5 kg, to umí jen reklama. Pozvolné hubnutí je i zdravější a navíc pohyb nestojí nic oproti zázračným lékům.

Pětistovka a jde se na věc

Z textu výše vychází, že je třeba magických hůlek. Tyto hůlky, někdy jsou uváděny jako trekový, jindy Nordic Walking hole, stojí kolem pětistovky. Lze jej zakoupit po obchodech se sportovními potřebami, outdoor prodejnách nebo internetových obchodech. Požadujte teleskopické. Jedině ty budou růst s vaším tělem. Výškové nastavení je důležité a určuje požitek z pohybu, jestli bude negativní nebo z něj budete mít radost.

Technika je důležitá

Stejně jako u jiných sportů má i Nordic Walking svá pravidla. Nebude sice na vás nikdo pískat za faul nebo aut, ale tou píšťalkou může být vaše tělo. Pokud byste drželi špatně hůlky nebo celkově nepochopili správnost techniky, pak na druhý den může zabolet některá z části těla. To není cílem sportu ani pohybu. Cílem je radost z pohybu! Nastavte si výšku holí tak, aby lokty svíral pravý úhel. Pevně dotáhněte hole. Nyní jdeme do terénu. Základem je střídat opačné dvojice končetin(pravá ruka, levá noha s levou rukou levou nohou). Hůlky nevyužívejte jako odrazové, jak je tomu u běžek, ale spíše jako doplněk, oporu nebo pomoc. Něco málo o technice vysledujete i ve videu.

Levný sport pro každého

Finanční náročnost na Nordic Walking je opravdu malá. Investice pětistovky se vrátí v podobě pevnějšího zdraví, lepší kondice a postavy, která bude pevnější než předtím. Dále potřebujete boty, bundu, kalhoty nebo termo prádlo, tyto věci máte běžně ve svém šatníku. Účinky severské chůze jsou překvapivé a chcete-li postupně začít i s během je Nordic Walking ideálním prostředníkem na přechod z nízkých tepových frekvencích(chůze) na vysoké (běh). Začněte třeba dnes…


SdíletFacebook0Twitter0Google+0Pinterest0
aerobní pohyb nordic walking spalování kalorií