5 důvodů, proč přes prázdniny a dovolenou nehubnete

Červenec 4, 2012 by admin Diety, Tipy a triky Komentáře:


Léto všechno napraví a pěkné počasí vás hodí zpátky do formy a ještě díky němu ztratíte nechtěná kila, která máte navíc. Takto si možná představujete svou cestu za postavou, o které sníte o posledního zimního vážení a plánů, jak se dostat do plavek. Realita bývá u hodně lidí opačná. V létě místo aby ubírali kila, tak je ještě naopak přidávají. Proč tomu tak je?

Nepravidelná strava

Tento problém je běžný i přes celý kalendářní rok. Přes léto je ještě markantnější. Pokud ležíte na pláži a máte pohodlí, asi se zrovna nepohrnete vzít si něco k snědku, i když od snídaně uplynuly čtyři hodiny nebo více. Pravidelná strava je krok k lepší postavě i zbraň pro boj s kily. Odhoďte lenost a připravte si na pláž třeba čerstvé ovoce. Meloun je na pláž perfektní.

Velké večeře

Celý den po jídle ani památky. Vlastně až na tu snídani. Večer si naplníte břicho k prasknutí, zalijete to vínem či pivem a jdete spát. To není nejideálnější. Večeře by měly být nejmenší ze tří hlavních jídel. Velkou neplechu dělají i letní zahradní párty, kdy vůně čerstvě opečeného masa láká.

Alkohol

Alkohol obsahuje mnoho kalorií, v létě populární míchané drinky ještě navíc i mnoho prázdných sacharidů. Doba konzumace je opět na večer a tělo už nestihne se s takovou dávkou vypořádat, tak si ji uloží a vy ráno nebudete lehčí, naopak. Pokud si léto neumíte bez alkoholu představit, zapřemýšlejte raději nad vínem, ale více než skleničku si nenechte nalévat. Osvěží i střik – voda s vínem.

Zmrzlina

Nepravidelná strava vás dělá hladným a hladoví lidé mají sklony k zakousnutí něčeho sladkého. Všudypřítomné stánky se zmrzlinou lákají k nákupu. Zmrzlina však škodí mnohem více, než si myslíte. Ať už je to prudké ochlazení v ústech, které může způsobit angínu, nebo plážové podmínky, které nejsou pro servírování ledového pokrmu ideální. Zapřemýšlejte nad ovocem, které vyjde i levněji, pokud si srovnáte drahé kopečky zmrzky.

Málo pohybu

Vždyť jsem u moře. Plavu, budu hrát beachvolejbal, nějaké procházky. I kdyby to byla pravda, tak ani tato dávka pohybu nestačí na zlikvidování příjmu kalorií ze zmrzlin, piv či večeře. Když si kávu nedáte bez zákusku, nedivte se.

TIP: Sekněte do příjmu prázdných sacharidů a cukrů a nahraďte jej kvalitní stravou. Dražší to určitě nebude.

Poznáváte se? Není divu. Takto dopadá spousta dovolenkářů nebo dietářů přes léto. Nejste v tom sami.

SdíletFacebook0Twitter1Google+0Pinterest0
dovolená jak zhubnout na dovolene přibírání na dovolené